بازداشت و صدور احکام ظالمانه را بی‌درنگ متوقف کنید

کانون نویسندگان ایران: حاکمیت در سال نو‌ پرونده‌ی بسیاری از فعالان را به مرحله‌ی اجرا گذاشته و احکام صادره را با شتاب به مرحله‌ی اجرا رسانده است. در این میان ماشین سرکوب و ستم کە با هرانچە انسانی است یکسر بیگانه است، سروناز احمدی، مترجم و فعال حقوق کودکان و مددکار اجتماعی و کامیار فکور، روزنامه‌نگار و فعال کارگری را مطابق معمول این سالها، بە اتهام واهی پشت درهای بستە محاکمە و با حکمی ظالمانە راهی زندان کرد.
سروناز احمدی، بە همراە همسرش کامیار فکور، در جریان اعتراضات ۱۴۰۱  بازداشت و در‌ شعبەی ۱۵ دادگاە انقلاب محاکمە شدند.
سروناز احمدی مترجم کتاب «انقلاب در نقطەی صفر» بە اتهام تبلیغ علیە نظام بە یک سال، و اجتماع و تبانی بە قصد برهم زدن امنیت ملی بە ۵ سال حبس محکوم شدە بود که در دادگاە تجدید نظر مدت زندانش بە سە سال و سە ماە حبس کاهش یافت. اما چندی بعد این زوج جوان در یک دیدار جمعی، بار دیگر بازداشت شدند و حکم سە سال و سە ماە زندان سروناز‌ احمدی بە اجرا در آمد. کامیار فکور نیز که حکم یک سال زندانش در دادگاه تجدید نظر به ۸ ماه حبس تقلیل یافته بود به زندان اوین منتقل شد.
در روزهای پس از قتل مهسا امینی شمار زیادی از نویسندگان بازداشت و احضار شدند که سرنوشت پرونده‌ی برخی از آنان از جمله مهدی بهمن، نویسنده، هنوز روشن نیست. اکنون سروناز احمدی، مترجم جوان نیز به فهرست نویسندگان زندانی افزوده شده است.
این رویه‌ی بگیر و ببند که حاکمیت جمهوری اسلامی سال‌ها بر آن پافشاری کرده، مصداق بارز سانسور و نقض آزادی بیان است.
 هر انسانی کە دل در گرو آزادی و شان و کرامت انسانی دارد و هر تشکل آزادی‌خواە باید خواهان آزادی بی‌‌ قید و شرط سروناز احمدی و کامیار فکور و همەی نویسندگان و رونامه‌نگاران، فعالان اجتماعی و زندانیان سیاسی و عقیدتی باشد.

یک پاسخ برای “بازداشت و صدور احکام ظالمانه را بی‌درنگ متوقف کنید”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: