در برابر اعدام ها در بلوچستان و سراسر ایران خاموش نمانیم

اتحاد کارگران انقلابی ایران: در روزهای گذشته شاهد شدت گیری موج اعدام ها در بلوچستان بودیم. خارج از بلوچستان نیز اعدام ها بیشتر شده است. طی ۶ روز ۲۱ بلوچ در زندان های مختلف جمهوری اسلامی با عناوین و بهانه های  مختلفی از جمله مواد مخدر اعدام شده اند. هم چنین شاهد  موج دستگیری ها در بلوچستان طی روزهای اخیر بودیم. در روز پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت نیروهای امنیتی و نظامی به مناطق کریم آباد، سعدی، پهلوانی، کوثر و شیر آباد یورش برده و اقدام به بازداشت گسترده مردم بلوچ کردند.

 البته بلوچ ستیزی جمهوری اسلامي مربوط به روزهاي اخیر نمی‌شود بلکه در همه این ۴۴ سال وجود داشته است. بی دلیل نیست که بلوچستان اگر در پیشرفت و توسعه اقتصادی امکان پیشروی نداشته، در ارقام بالای اعدام های سالیانه همیشه شاخص بوده است. در سال گذشته بر اساس آمارها  یک سوم کل اعدام‌ها در بلوچستان اتفاق افتاده در حالی که جمعیت بلوچستان حتی ۵ درصد جمعیت کشور هم نمی شود.

اما شدت افزایش اعدام‌ها، قطعی اینترنت و موج دستگیری ها در بلوچستان نشان می دهد رژیم سرکوب اعتراضات در بلوچستان را در کانون تمرکز قرارداده است. رژیم که با سرکوب تاکنونی از جمله کشتار ۸ مهر که طی آن حدود صد نفر از مردم بلوچستان در یک روز قتل عام شدند و ترفندهای دیگر از جمله ایجاد تفرقه میان بخش های مختلف مردم تاکنون نتوانسته بلوچستان را در هم بشکند، اکنون با گسترش موج اعدام‌ها و گسترش دستگیری ها می کوشد جنبش انقلابی در بلوچستان را خفه کرده و با خاموش کردن شعله های جنبش انقلابی در بلوچستان  این آخرین سنگر خیابانی جنبش زن زندگی آزادی را درهم بشکند.

تجربه هفت ماهه جنبش انقلابی زن زندگی آزادی نشان داده هر گاه خیابان عقب نشسته رژیم به دستاوردهای خیزش زن زندگی آزادی حمله کرده تا این دستاوردها را پس بگیرد و آب رفته را به جوی برگرداند. در حال حاضر بین جنبش زن زندگی آزادی از یکطرف و رژیم از سوی دیگر شاهد یک وزن کشی هستیم. جنبش انقلابی در پی آنست که سنگرهای بدست آمده را حفظ کند و در این راستا شاهد نافرمانی گسترده زنان در حوزه آزادی پوشش و طرد حجاب اجباری و حمایت قابل توجه مردان و برخی گردانندگان واحدهای صنفی از مبارزات زنان هستیم. در واقع به موازات مجموعه اعتراضات مطالباتی لایه های مختلف مزد و حقوق بگیران،  مبارزه زنان در سنگر آزادی پوشش، تداوم جمعه های اعتراضی مردم بلوچستان و برگزاری تجمعات گسترده اعتراضی در خیابان، همچنین تداوم برگزاری مراسم خاص مبارزاتی وبزرگداشت جانباختگان خیزش انقلابی سه عرصه  مهم رویارویی جنبش انقلابی زن زندگی آزادی با رژیم در شرایط کنونی است.

اعتراض به اعدام های گسترده در بلوچستان، حمایت از خیزش زن زندگی آزادی است چرا که پیش از هر چیز دفاع از زندگی در برابر مرگ آفرینان است. بلوچستان آخرین سنگرهم چنان رزمنده مقاومت خیزش زن زندگی را دریابیم و به صورت همه جانبه از آن حمایت کنیم.

یک پاسخ برای “در برابر اعدام ها در بلوچستان و سراسر ایران خاموش نمانیم”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: