پیام سه عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان از زندان در خصوص مسمومیت های سریالی دانش آموزان: به مسمومیت‌های فرزندان ایران پایان دهید

اتحاد کارگران انقلابی ایران : جمهوری اسلامی پس از کاهش دامنه اعتراضات خیابانی و رویارویی های روزمره زنان و جوانان با نیروهای سرکوبگر، جنگ با هدف نابودی یکی از اصلی ترین دستاوردهای خیزش انقلابی زن، زندگی، آزادی در عرصه آزادی پوشش را با باز گذاشتن دست گروههایی ویژه در انتقام جویی از دختران دانش آموز از طریق حملات شیمیایی و وحشت پراکنی در مدارس پیگیری کرده است. شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان به عنوان نماینده اصلی مطالبات معلمان و حامی حق آموزش در برابر این حملات وجدان بیدار جامعه را به اعتراض و اقدام فراخوانده و بی عملی حاکمیت را مورد اعتراض شدید قرار داده است. شورا با پیگیری اعتراض به حملات شیمیایی به مدارس عموما دخترانه، اهمیت حیاتی مقابله متحد و مشترک با طرح بازپس گیری دستاورد خیزش انقلابی را برجسته تر ساخته است. پیام زیر از سوی سه عضو هیئت مدیره کانون صنفی فرهنگیان گیلان از زندان لاکان رشت در همین راستاست:

به نام خداوند جان و خرد

معلمان فرهیخته، دانش آموزان گرامی و مردم شریف ایران

معلمان ایران که سال‌هاست خواسته‌های صنفی خود را در راستای بهبود کیفیت آموزشی، آموزش رایگان و حق داشتن تشکل‌های مستقل، فریاد زده‌ و در این راستا هزینه‌هایی چون‌ تبعید، اخراج و زندان را با آغوش باز برای داشتن آموزش و پرورشی مطلوب، به جان خریده‌اند، اما هرگز گمان نمی‌بردند روزی فرارسد که مدرسه آنچنان فضای ناامنی برای فرزندان ایران شود که ما معلمان خواسته صنفی‌مان، پایان دادن به مسمومیت‌های دختران و نوباوه‌گان سرزمین‌مان باشد.

ما نیز هم‌صدا با همه حقیقت طلبان از پشت میله‌های زندان، مصرانه و به جد خواهان فراهم کردن محیط امن برای فرزندان ایران هستیم.

بی تردید وظیفه ذاتی معلمان است که نسبت به این فضاهای ناامن به وجود آمده برای دانش آموزان به ویژه دختران ایران، به جد معترض باشند.

به مسمومیت دختران دانش آموز پایان دهید و آرامش و محیط امن را برای تحصیل آنان فراهم آورید .

انوش عادلی، محمود صدیقی پور، عزیزقاسم زاده

زندان لاکان رشت – بند میثاق

جمعه ۲۵ فروردین ۱۴۰۲

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: