از سر گیری حمله شیمیایی به مدارس توسط جمهوری اسلامی؛ تنها راه در اعتراض است!

اتحاد کارگران انقلابی ایران: پس از تعطیلات سال نو، حملات گسترده شیمیائی به مدارس کشور از سرگرفته شده است. روز گذشته شهر سقز صحنه تیراندازی ماموران نظامی امنیتی به سوی خانواده های دانش آموزان بود. تشکل های دانش آموزان انقلابی در بوشهر و تهران با انتشار بیانیه ای مشترک این حملات شیمیائی را اقدامی تلافی جویانه از سوی رژیم دانسته و تنها راه مقابله با دیکتاتوری را اعتراض دانش آموزان علیه این اقدامات ضدّ انسانی و ضدّ زن اعلام کردند.


بیانیه مشترک تشکل دانش‌آموزان انقلابی بوشهر و تشکل دانش‌آموزان انقلابی تهران در محکومیت تداوم حمله شیمیایی به مدارس

همزمان با شروع سال جدید و بازگشایی مدارس، رژیم جمهوری اسلامی تبریک سال نوی طالبان-داعشی خود را با حملات تروریستی شیمیایی به دانش‌آموزان اعلام می‌دارد.

این حملات که از قبل سازماندهی شده و با بازگشایی مدارس در سال جدید دوباره ادامه پیدا کرده، اقدامی تلافی جویانه نسبت به مبارزات پرشور دانش آموزان انقلابی است که از همان ابتدای انقلاب زن زندگی آزادی با شعارهایی چون: ژن ژیان ئآزادی، تکلیف خود را با حکومتی ضدزن و ضدانسانی مشخص کرده بودند و با انقلابی کردن جو مدارس، پایه‌های ایدئولوژی اسلامی رژیم و هزینه‌های میلیاردی برای سرکوب ما دانش‌آموزان را بی‌نتیجه کرد.

جنبش دانش‌آموزی ایران، جنبشی پیشرو است که رویکرد انقلابی و سازش ناپذیر خود علیه هرگونه دیکتاتوری را به خوبی به نمایش گذاشته، بنابراین جبهه‌ای که باید در مقابل حملات شیمیایی بگیرد، جبهه‌ی تشدید اعتراضات انقلابی است.

دانش آموزان پیشرو باید بکوشند با ایجاد اقدامات و گفتمان‌های وسیع انقلابی، مقابل حملات، جو اعتراضی در مدرسه را احیا کنند. حکومت به‌خوبی میداند که یکی از محرکه های اصلی انقلاب کنونی، دانش‌آموزان هستند.

ما به عنوان جمعی از دانش آموزان پیشرو و انقلابی، متشکل و دست به قلم، از دانش آموزان سراسر کشور می‌خواهیم که فرصت را از دست ندهند و به سازماندهی موج دیگری از مبارزات دانش‌آموزی بپردازد.

سکوت امروز ما برابر جنایات رژیم، چراغ سبزی برای تشدید و ادامه‌ی آنها‌ست.

امروز در مدرسه، فردا در خانه و خیابان

تشکل‌های دانش‌آموزی بوشهر و تهران

منبع: کانال شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران


کانال تلگرامی اتحاد کارگران

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: