رضا پهلوی دشمن جمهوری اسلامی نیست، پهلوی و جمهوری اسلامی دشمنِ «ما» ستم‌دیدگان هستند. (ویدئو)

اتحاد کارگران انقلابی ایران: رضا پهلوی در این ویدیوئی که پخش کرده دادخواهی دهها هزار خانواده جانباخته را زیر سوال برده و دم از سازش با جانیان می زند. کانال تلگرامی ماهی سیاه کوچولو در همین رابطه مطلبی نوشته که بخوبی چهره رضا پهلوی و عملکرد وی را به نمایش می گذارد.


این فرد حتی شعور لازم برای درک تاریخی و حقوقی از دادخواهی را ندارد و در نهایتِ رذالت، خشمِ دادخواهان را به «عقده» فرومی‌کاهد!

به این جملات گوش دهید: کسانی‌که می‌گویند نه میبخشیم نه فراموش میکنیم، می‌خوان حسِ انتقام‌جویی رو ترویج بدن. نباید درون عقده، نفرت و عصبانیت باشد. فراموش نکنید ولی گذر کنید. باید به اون‌ها فرصت دوباره داده بشه.

فکر کنید ویدئویی در کار نبود و ما یا هر رسانه و گروه سیاسی دیگری این رهنمودها را منتشر می‌کرد و خطاب به خانواده‌هایی که تا ۱۲ عضوشان توسط جمهوری اسلامی اعدام شده‌اند می‌گفت: عقده‌ای نباش مادرِ من. فراموش نکن ولی بگذر و به رئیسی، ری‌شهری، خامنه‌ای، شکنجه‌گران سپاه و وزارت اطلاعات و … یه فرصت دوباره بده.

به علی فلاحيان و ابراهیم رئیسی بگوئید ده‌ها هزار خانواده‌ی دادخواه از شما خواسته‌اند، دو روز در اتاق بمانید و به کارهای بدتان فکر کنید. بعد هم روی هم را ببوسید و جامعه را از دور باطل خارج کنید!

واکنش‌تان چه بود؟

این فرد حتی شعور لازم برای درک تاریخی و حقوقی از دادخواهی را ندارد و در نهایتِ رذالت، خشمِ دادخواهان را به «عقده» فرومی‌کاهد! از همین‌رو از قصرش رهنمود می‌دهد که درون‌تان را از «نفرت» خالی کنید، فراموش نکنید ولی بگذرید! یک فرصت دوباره بدهید!

بیهوده نیست که یاسمین پهلوی ( که خود فارغ‌التحصیل حقوق است ) خواستِ دادخواهی برای اعدام‌شدگانِ دهه‌های شصت و هفتاد _عمدتا چپ و مجاهد_ را بی‌‌معنا و غیرضروری تلقی می‌کند و فرح پهلوی به زبان مادرانه با «روحانیان پاکدل» سخن می‌گوید؛ خانوادگی تقسیم کار کرده‌اند که به آخوند و سپاهی بگویند: ما از یک تباریم.

دادخواهی اساسا آزمون محاکمه‌ی عادلانه‌ی آمران و عاملانِ قتل بر پایه‌ی تفتیش عقیده است. دادخواهی برای کسانی‌ست که چیزی جز آزادی و برابری و زندگی شرافتمندانه نمی‌خواستند.

عملیاتی است برای جلوگیری از تکرار خشونتِ دولتی. برای این‌که جنایت‌کاران، ماه‌ها در پیشگاه مردم بنشینند، پاسخ دهند و باقی‌مانده‌ی عمر ننگین خود را محبوس باشند و آینه‌ی عبرت هر نیروی سیاسی شوند که سودایِ وحشی‌گری و خفه کردنِ صداهای مخالف را در سر می‌پروراند.

پهلوی خلأ اصلاح‌طلبان را پر کرده و عملا به سوپاپ اطمینان جمهوری اسلامی تبدیل شده است. وجود پهلوی برای جمهوری اسلامی برکت است. هیچ اهرمی بهتر از پهلوی نمی‌توانست طی نیم‌سال اخیر بدون در دست داشتن مسلسل و باتوم، در نقش سرکوب‌گر انقلاب ظاهر شود و هر روز با دسیسه‌ای ‌جدید برای جمهوری اسلامی زمان بخرد. پهلوی اپوزیسیون نیست، خودی است.

پهلوی دشمن جمهوری اسلامی نیست، پهلوی و جمهوری اسلامی دشمنِ «ما» ستم‌دیدگان هستند.

مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر

نه میبخشیم نه فراموش میکنیم

نه سلطنت نه رهبری دموکراسی برابری

ساواکی سپاهی پیوندتان مبارک


کانال تلگرامی اتحاد کارگران

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: