هدف طرح محرومیت اجتماعی علیه زنان بی حجاب، بازپس گیری دستاورد خیزش انقلابی است

اتحاد کارگران انقلابی ایران: در ایام نوروز ویدئوهای بسیاری در شبکه های مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد که چگونه زنان در ایران  در حوزه حجاب دست به تهاجم به اجبار حاکمیتی زده و چگونه جسورانه  حجاب را زیر پای خود لگدمال می کنند. یک جا انبوه دخترانی را می بینیم که دست در دست هم بی حجاب در حالی که موهایشان را افشانده اند در خیابان قدم می زنند. در جای دیگر زنی را می بینیم  که در یک متری یک آخوند، بی حجاب ایستاده و منتظر نوبتش در صف عابر بانک است. در یک صحنه دو دختر بی حجاب را می بینیم که مشغول نوازندگی برای مردم حاضر در خیابان هستند. در تصویری دیگر شماری از دختران را می بینیم که در کنار مردان مشغول رقصیدن هستند و برخی دیگر مي رقصند در همبستگی با دختران اکباتان. در خبرها بود که زنان معترض در قم عوامل سرکوبگر آمر حجاب اجباری را گوشمالی دادند.

در حالی که موج وسیعی از مقاومت در  مقابل حجاب اجباری در جریان است، حاکمان تاریک اندیش که خیزش انقلابی زنان در ماه‌های گذشته لرزه بر اندامشان انداخته و مرگ را جلوی چشمان خود دیده اند از یک سو سعی می کنند از برخورد خشن و فیزیکی در خیابان با زنان بی حجاب خودداری کرده تا خشم مردم در خیابان برانگیخته نشود، ولی از سوی دیگر در پی آن هستند تا به هر قیمت آب رفته را به جوی برگردانند. از آن جمله شاهد بودیم که پس از شکست موج حملات شیمیایی زنجیره ای به مدارس کشور، امامان جمعه در هفته اخیر به صورت زنجیره ای به تحریک زنان بدحجاب و تهدید آنان به برخورد حاکمیتی رو آوردند. در نظر دارند تا ناتوانی از برخورد خیابانی در مقطع فعلی را با ایجاد محرومیت اجتماعی برای زنان بی حجاب جبران کنند و از این طریق با موج فزاینده ترک حجاب اجباری در کشور مقابله نمایند.

از آن جمله است طرح رذیلانه ای که قرار است در مجلس به رای گذاشته شود. به گفته حسین جلالی نماینده مجلس از رفسنجان طرحی تهیه شده تا به موجب آن زنان بی حجاب به رقم های از ۵۰۰ هزار تا سه میلیارد تومان جریمه شوند و هم چنین ابطال گواهینامه رانندگی و ابطال پاسپورت نیز از جمله مجازات هایی است که برای زنان بی حجاب در نظر گرفته شده است. علاوه بر اینها محدودیت استفاده از اینترنت نیز در خصوص زنان بی حجاب عملی می شود. این عضو مجلس گفته، که این طرح به رویت رهبر جمهوری اسلامی هم رسیده است.

طرح رذیلانه جدید در برخورد به بی حجابان نشانه ترس حاکمیت از زنان است که در حال حاضر به عنوان نیمی از جمعیت پایه های اقتدار جمهوری اسلامی را بسختی نشانه گرفته اند. نیمی از جمعیت که مهر شعار خود را بر خیزش انقلابی زن زندگی آزادی کوبیده ، نیمی از جمعیت که استعداد رهبری تظاهرات های خیابانی را از خود نشان داده؛ نیمی از جمعیت که پای ثابت شعار دهی های شبانه، نوشتن شعارهای انقلابی بر در و دیوار شهر، ظاهر شدن به عنوان صف معترضین در دانشگاه و مدرسه ، بوده و اینک می رود با زیر پا له کردن حجاب اجباری نشان دهد جنبش زن زندگی آزادی زنده است و هم چنان می رزمد.

برای زنان جوان و انقلابی مقاومت در برابر سرکوب حقوق مدنی و آزادی های فردی بخشی از زندگی است. تجربه به زنان مبارز و آزادیخواه آموخته که حفظ دستاوردی چون آزادی نسبی پوشش فقط با ادامه مقاومت و اعتراض تا از میان رفتن شالوده های بازتولید هر گونه استبداد در کشور ممکن است.

تهدیدات امامان جمعه، طرح های محرومیت اجتماعی زنان بی حجاب، تاکیدات افرادی چون خضریان نماینده مجلس از تهران بر لزوم «اجرای حکم الهی حجاب» و نقشه دو برابر کردن ظرفیت سرکوب یگان های ویژه در تهران برای تحت پوشش دادن همزمان چهارصد نقطه که محمدحسین کریمی‌پور فرمانده یگان‌های ویژه پلیس مطرح کرده، همگی تاکیدات و طرح های متفاوتی در راستای برهم زدن تعادل کنونی به سود حاکمیت با هدف سرکوب قطعی خیزش انقلابی است.

یک پاسخ برای “هدف طرح محرومیت اجتماعی علیه زنان بی حجاب، بازپس گیری دستاورد خیزش انقلابی است”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: