خیزش انقلابی آتشِ زیرِ خاکستر است

آخرین پنج شنبه امسال به روز تجدید میثاق مردم به تنگ آمده از فقر، تنگدستی، خفقان، سانسور، و باج خواهی گماشتگان ولی فقیه، با جان باختگان جنبش انقلابی زن زندگی آزادی تبدیل شد. علیرغم میلیتاریزه کردن قبرستان جانباختگان در شهرهای کردستان و کردنشین کشور، حضور مردم شریف و آزادیخواه در همراهی خانواده‌های شهدای جنبش چشمگیر بود. در بسیاری از شهرهای کشور از جمله رشت، سنندج، دیواندره، تهران، سمیرم، مهاباد، اراک، بیجار، بوکان و چند شهر دیگر، خانواده های جانباخته گان به اتقاق یاران، همراهان و حامیان با حضور بر مزار فرزندان خود بر حقانیت راه آنان تاکید کردند.

حضور مردم در کنار خانواده ها با سردادن شعارهای انقلابی و ضد دیکتاتوری همراه بود. شعارهایی نظیر:.

#مرگ_بر_دیکتاتور

#ژن_ژیان_آزادی – #حکومت_شورائی

#نه_سلطنت_نه_رهبری –  #دموکراسی_برابری

فرزندان آتش و خونیم انتقام شهید را خواهیم گرفت

روز پنجشنبه با گرامی داشت گسترده یاد و خاطره جانباختگان راه آزادی و رهایی در دهها شهر پس از غریو شعارهای ضد دیکتاتوری در مراسم چهارشنبه سوری، بار دیگر دیوارهای قطور دروغ و توهم پراکنی حاکمیت و بخشی از رسانه های وابسته به اصلاح طلبان مبنی بر پایان خیزش انقلابی ترک برداشت. بار دیگر روشن شد که بگیر و ببند، آدم ربائی، حملات شیمیائی به مدارس، به تعطیلی کشاندن دانشگاه ها، و صدور احکام طولانی مدت علیه فعالین سیاسی ی برخاسته از میان مردم از سوی حاکمیت نتوانسته است جنبش های اعتراضی و انقلابی مردم را درهم بشکند. تجدید عهد با جانباختگان امروز در شرایطی به وسعت صورت گرفت که همزمان خبر رسیده #محیی_الدین_ابراهیمی زندانی سیاسی اهل #اشنویه جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی زندان مرکزی #ارومیه منتقل شده است.

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان خیزش انقلابی در آخرین پنجشنبه سال موید آن است که انقلاب با انرژی درونی خود از درون فرصت ها و موقعیت ها خیابان را بازپس می گیرد تا ثابت کند که آتش انقلاب خاموش نشده است. جنبش انقلابی معطوف به اعماق جامعه، زیر خاکستر، مسیر بازشناسی هویت خود و مرزبندی با دشمنانش درعرصه های مختلف رویارویی را به موازات حضورهای مناسبتی خیابانی و گسترش اعتراضات مطالباتی پیگیری می کند.

طرح شعارهای اثباتی که خواست دموکراسی، برابری و یا حکومت شورائی به مثابه حکومت اکثریت عظیم استثمارشوندگان و فرودستان را مطرح می کنند و یا شعارهائی که نه سلطنت نه رهبری را به شعار مرگ بردیکتاتور گره می زند، حکایت از این دارد که همه دشمنانِ دشمنانِ مردم دوستان مردم نیستند.

یک پاسخ برای “خیزش انقلابی آتشِ زیرِ خاکستر است”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: