ادامه مسمومیت های سریالی و گسترش واکنش های اعتراضی

در ادامه مسموم سازی های سریالی دانش آموزان دختر که در روزهای گذشته شدت گرفته ، دانش‌آموزان بیش از ده مدرسه امروز در تهران، شهریار، پاکدشت، کرج، بروجرد، صفادشت، لاهیجان و رشت با استشمام گاز، مسموم شده‌اند. هم زمان اعتراضات خانواده های دانش آموزان و سایر بخش های جامعه نسبت به این اعمال جنایتکارانه گسترش یافته است. در این واکنش های اعتراضی مستقیما انگشت اتهام به طرف حاکمیت گرفته شده که این نشانه گیری در شعارهای شبانه مردم معترض انعکاس یافت.

ظرف روزهای گذشته خانواده های نگران دانش آموزان در مقابل مدارسی که مورد حمله شیمیایی قرار گرفته بودند تجمع اعتراضی برگزار کرده اند و امروز نیز والدین دانش آموزان در مقابل اداره آموزش و پرورش مناطق ۵ و ۸ در تهران و هم چنین مقابل اداره آموزش و پرورش اردبیل تجمع کردند و شعارهایی مانند دشمن ما همین‌جاست دروغ میگن آمریکاست و یا بسیجی سپاهی داعش ما شمایید سر دادند.

پاسخ حاکمیت نسبت به این‌ حوادث تا کنون گسیل عناصر اطلاعاتی امنیتی برای سرکوب اعتراضات خانواده ها بوده است. اطلاعاتی ها در تجمعات اعتراضی خانواده ها حاضر می شوند و به تهدید خانواده ها می پردازند که در یک مورد مادر یکی از دانش آموزان را مورد تهاجم وحشیانه قرار دادند که در مقابل رسانه ای شدن این خبر و واکنش اعتراضی مردم مقامات مجبور شدند وعده مجازات فرد مهاجم را بدهند.

در حالی که مردم پشت حملات شیمیایی به مدارس رد پای حاکميت را می بینند و حکومت را عامل ایجاد مسمومیت های زنجیره ای با هدف انتقام گیری از زنان می دانند امروز رئیسی طبق معمول دشمنان خارجی را عوامل ایجاد تروریسم شیمیایی دانست و گفت دشمن یک جنگ ترکیبی بر علیه ما راه انداخته است .

حمله های تروریستی شیمیایی به مدارس دخترانه جامعه ایران را تکان داده است . بخش های مختلف جامعه نسبت به این انتقام جویی آشکار از نسل امید جنبش انقلابی زن زندگی آزادی که در ۶ ماه گذشته یکی از نیروهای پیش برنده این خیزش انقلابی بوده و در عرصه مدرسه و خیابان خوش درخشیده و نشان داده که نمی خواهد مثل گذشته زندگی کند و می خواهد سرنوشتش را خود رقم زند ، واکنش نشان داده و با انتشار بیانیه ها و اطلاعیه ها ی مختلف از دختران ایران حمایت کرده و این اعمال کثیف و جنایتکارانه را محکوم کرده اند. شورای هماهنگی تشکل‌های های صنفی معلمان نیز طی فراخوانی اعلام کرده روز سه شنبه ۱۶ اسفند به خیابان می آیند و از دانش آموزان خود حمایت می کنند.

موج حملات شیمیایی به مدارس دخترانه در سراسر کشور که با فرافکنی حاکمیت در مورد آمران و عامران آن همراه است، به روشنی نشان می دهد که این رژیم تا زیر ضربات مداوم مردم کاملا از پا درنیاید و نابود نشود، از هر ابزار و بهانه ای برای انتقام جویی از مردم و ماندن بر سر قدرت با دست زدن به جنایت های بیشتر و بحران سازی های پی در پی ادامه می دهد. پیام این حملات از سوی حاکمیت آن است که با مسموم کردن فرزندان مردم و آینده سازان ایران، کاری می کنیم که تحصیل دختران به آرزو تبدیل شود و نسل جدید دیگر هرگز جرات سر دادن شعار علیه نظام نداشته باشد و پیام این حملات برای مجموعه نیروهای خیزش انقلابی این است که بدون ازسرگیری اعتراضات تا نابودی کامل حاکمیت هیچ راهی برای نجات از وضع جهنمی فعلی وجود ندارد

یک پاسخ برای “ادامه مسمومیت های سریالی و گسترش واکنش های اعتراضی”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: