فراخوان های گسترده به مشارکت کارگران و فرودستان در اعتصاب و اعتراض روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر

اتحاد کارگران انقلابی ایران: برای روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر، علاوه بر دانشجویان و جوانان محلات شهرهای گوناگون،  از سوی بخش های مختلف اردوی کار نیز روز ۱۲ آذر،  فراخوان های اعتصاب منتشر شده تا در کنار گسترش مبارزات خیابانی با اعتصابات سراسری چرخ های اقتصادی این نظام جنایتکار فلج شده و دستگاه سرکوب زمین گیر شود. فراخوان هایی با مضمون حمایت از زندانیان سياسی و خواست آزادی آنان،  تحکیم اتحاد و پیوند میان دانشجویان و کارگران و  گسترش اعتصابات و اعتراضات خیابانی انتشار یافته است. هم چنین تاکنون فراخوان هایی برای تشویق کامیونداران و رانندگان، اعتصاب شرکت اتوبوس رانی، خطوط بی. آر.تی، مترو، به عنوان بخش حمل ونقل و هم چنین بخش هایی از صنعت انتشار یافته است. بسیاری از این فراخوانها به صورت تراکت درآمده و در محله های مختلف پخش شده اند؛ از آن جمله فقط در یک مورد می توان به پخش  ۷۰۰ تراکت در محله فلاح در جنوب تهران در یک روز اشاره کرد. حضور جنوب شهر تهران با بافت زحمتکش نشین در اعتراضات سراسری روزهای ۱۴، ۱۵و ۱۶ آذر هم برای خیزش سراسری زن زندگی آزادی و گسترش مبارزات ضد استبدادی و هم برای این که طبقه کارگر بتواند با مطالبات خود وارد خیابان شده و در کنار مطالبه انقلابی سرنگونی رژیم، مطالبات کارگری اخص خود را نیز فریاد زند، از اهمیت حیاتی برخوردار است. با توجه به این که جنوب شهر در تهران و مناطق حاشیه نشین در کلانشهرها محل سکونت مزد و حقوق بگیران و فرودستان است تلاش برای مشارکت گسترده تر زحمتکشان این مناطق دراعتراضات قطعا به روزهای فراخوان محدود نمی شود و کانون مرکزی کنشگری انقلابی برای ایجاد تشکل های مستقل محلات است.

در کنار جنب و جوش سراسری به منظور هرچه بهتر برگزار کردن این سه روز، بخش هایی از نیروی کار نیز در روز شنبه ۱۲ اذر، دست به اعتصاب و تحصن و اعتراض دسته جمعی زده اند. روز ۱۲ اذر علاوه بر اعتصاب سراسری رانندگان کامیون،  کارکنان شرکت نوین صنعت رجا وابسته به راه آهن اعتصاب و تحصن کردند. و کشاورزان اصفهانی اعتراضات خود را در مقابل اداره آب منطقه ای ادامه دادند. البته کارفرمایان در این شرايط دشوار  کارگران را از تحمل مشقت بیشتر بی نصیب نگذاشته و حدود ۳۰ نفر از کارگران کارخانه کاوه فولاد آریا واقع در اردستان استان اصفهان توسط کارفرمای این واحد تولیدی تعدیل شدند. این کارگران حدود ده سال سابقه کاری داشته اند

در روز جمعه ۱۱ آذر نیز علاوه بر اعتصاب کامیونداران و رانندگان کامیون، کارگران تلمبه خانه گناوه دست به اعتصاب زدند و هم چنین کشاورزان اصفهانی در مقابل اداره آب منطقه ای تجمع کردند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: