ادامه اعتصابات کارگری در آستانه فراخوان های خیزش سراسری ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر

اتحاد کارگران انقلابی ایران : امروز ۱۰ آذراعتصاب کامیونداران و رانندگان کامیون برای ششمین روز متوالی ادامه یافت. با گسترش دامنه تاثیرات اعتصابات کارگری و بویژه اعتصاب کامیونداران، رژیم به ابزارهای گوناگون ازجمله دروغ پراکنی رسانه های وابسته به خود و هم چنین وعده ۷۰۰ لیتر سوخت اضافی و وعده لاستیک قسطی پناه برد تا اعتصاب را بشکند. اما  تقلاهایش ناکام ماند و ما همچنان شاهد ادامه اعتصاب کامیونداران و رانندگان کامیون هستیم. طبق اخبار منتشره اعتصاب کامیونداران در شهرها بویژه در مرکز و غرب کشور امروز هم ادامه یافت. کشاورزان شرق و غرب اصفهان نیز امروز در« فله پزو» دست به تجمع زدند.

دیروز چهارشنبه ۹ آذر مشهد، اصفهان، جاده جلفا – مرند و برخی از شهرهای دیگر کانون های پنجمین روز اعتصاب کامیونداران و رانندگان کامیون گزارش شده بود. در این روز کارکنان شرکت معدنی باما در اصفهان دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارکنان شرکت نوین صنعت رجا وابسته به راه آهن نیز به اعتصابات سراسری پیوستند؛ هم چنین پرستاران و کارکنان بیمارستان الزهرا در تبریز در یک اقدام اعتراضی دست از کار کشیده و پرستاران در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با شعار «این همه سال خیانت ننگ بر این وزارت» تجمع اعتراضی برگزار کردند و نشان دادند پرستاران با پشت سرگذاشتن دوره کرونایی که یکی از بی‌رحمانه ترین فشارها و بهره کشی نیروی کار به آنها تحمیل شد، مانند آتش زیر خاکستر هستند که به‌ موقع شعله ور خواهند شد. دیروز خبر تجمع اعتراضی کشاورزان شرق و غرب اصفهان مقابل اداره آب منطقه ای هم رسانه ای شد و در این روز هم چنین جمعی از رانندگان بخش ترانسپورت هلند (گ.اس.ال) پشتیبانی خود را از اعتصاب رانندگان در ایران اعلام کردند.

اعتصابات کارگری در بخش های صنعت، حمل و نقل بین شهری و بخش بهداشت و درمان در دو هفته اخیر به موازت اعتصاب های پراکنده کسبه در برخی شهرها صورت گرفته است. اما برای روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر، علاوه بر کامیونداران و رانندگان، اعتصاب شرکت اتوبوس رانی، خطوط بی. آر.تی، مترو، تاکسی رانی، کسبه جز و بازار در مقیاس سراسری فراخوان داده شده است تا در کنار ادامه مبارزات خیابانی، اعتصاب هم چرخ های اقتصادی نظام سرکوبگر را فلج کند. تحقق این فراخوان ها یک گام مهم در گسترش دامنه اعتصابات کارگری در مسیر فراگیری است که در کنار اعتراضات خیابانی می تواند ماشین قتل عام سازمان یافته رژیم کودک کش حاکم را فلج کند.

یک پاسخ برای “ادامه اعتصابات کارگری در آستانه فراخوان های خیزش سراسری ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: