اعتصابات فراگیر کارگری، تکمیل حلقه محاصره حاکمیت

اتحاد کارگران انقلابی ایران: امروز سه شنبه ۸ اذر اعتصاب رانندگان کامیون که از شنبه ۵ آذر شروع شده بود هم چنان در شهرهای کوچک و بزرگ ادامه یافت . در عین حال کارگران مادکوش هرمزگان و کارکنان پالایشگاه شیراز نیز به اعتصابات پیوستند. پرستاران بیمارستان خمینی تهران با تجمع در محوطه بیمارستان و با سردادن شعارهای «یه عمره وعده میدن/ حق ما رو نمیدن»، «منتظر حقمون هستیم/ هیچ جا نمیریم همین جا هستیم»، خواهان دریافت مطالبات خود شدند

.ویدئوهایی امروز از اعتصاب رانندگان کامیون در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در یکی از این ویدیوها که مربوط به اسکله رجایی بندرعباس است، راوی می گوید «همینطور که می بینید کانتینرها را آماده کرده اند تا به مقصدهای مختلف بارگیری کنندولی الان ساعت ۱۲ و نیم ظهر است هیچ کامیونی نمی بینید. هفته های قبل اینجا پر از کامیون بود که مشغول بارگیری برای شهرهای مختلف بودند.»

 در حالی که چهار روز از اعتصاب رانندگان کامیون در شهرهای مختلف می گذرد اعتصاب کامیونداران در برخی از شهرهای کردستان از جمله سنندج از هفته های پیش آغاز شده است. صدها کامیون هم اکنون در پایانه باربری سنندج و در جاده های اطراف شهر زمین گیر شده اند.

اعتصاب کامیون داران رژیم را سراسیمه کرده است. این سراسیمگی را می توان از جمله در نامه معاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی خطاب به مدیران کل استان ها دید که از آنها خواسته جهت حمل کالاهای اساسی به فوریت به بندر خمینی ناوگان اعزام کنند. اعتصاب کامیون داران هم چنان ادامه دارد و برخی از کامیونداران می گویند با بالا رفتن هزینه‌های ماشین و مناسب نبودن کرایه ها و مشکلات مالی، خوابیدن ماشین بیشتر می‌صرفد. دولت به صاحبان ماشین های سنگین در مقابل پایان اعتصاب پیشنهاد ۷۰۰ لیتر گازوئیل رایگان و لاستیک قسطی را داده ولی رانندگان اعتصابی دست رد به سینه حکومت زده و با اعتصاب مهم خود هم بدست آوردن مطالبات اقتصادی شان در چشم انداز قرار گرفته و هم با اعتصاب پایه های اقتصادي نظامی را می لرزانند که ظرف تنها دو ماه ۵۰۰ نفر از بهترین شهروندان کشور را کشته است. اعتصاب در بخش های مختلف به معنای آن است که این رژيم کودک کش از همه طرف محاصره می شود؛ در خیابان با اعتراضات خیابانی مردم و در عرصه اقتصادي با اعتصابات گسترده وسراسری. اعتصابات اکنون در بخش صنعت، پالایشگاه، حمل و نقل شهری شکل گرفته است. تداوم اعتصابات در همین بخش ها و در بخش حمل و نقل شهری، همچنین بخش خدمات اداری، درمانی و شهرداری ها گام هایی است که برای فراگیر شدن اعتصابات در پیش است.

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: