جنبش دانشجویی همچنان سنگر استوار خیزش انقلابی در برابر دیکتاتوری

اینهاست کلید واژه های اصلی مقاومت جنبش دانشجویی و برافراشته ماندن پرچم خیزش انقلابی زن، زندگی، آزادی در کادر امروز هشتم آذرماه 1401: گرامیداشت جانباختگان راه آزادی به شیوه های هنری و خلاقانه در دانشگاههای مختلف، ادامه اعتصاب، تحصن، دیوارنویسی، ادامه مقابله با تفکیک جنسیتی، مقاومت در برابر سرکوب و بازداشت، صدور احکام ظالمانه قضایی برای دانشجویان معترض، ادامه دانشجو ربایی از سوی نیروهای امنیتی و رهایی موقت برخی از دانشجویان از بند به قید وثیقه های سنگین.

جنبش دانشجویی پس از دو ماه مقاومت همه جانبه در برابر رژیمی که سرکوب همه جانبه فاشیستی و در هم کوبیدن مقاومت و اعتراض، مایه اصلی حیات و بقای آن است همچنان سنگر استوار خیزش انقلابی و مایه تداوم و قدرت مقاومت آن در برابر دیکتاتوری است. سنگری که کاستی های اعتصابات و افت و خیزهای خیابان و محاصره نظامی شهرهای کردستان را تاب آورده است.

روز سه شنبه، هشتم آذرماه در ادامه شکل های گوناگون اعتراضات دانشجویان، دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، دانشکده زیست دانشگاه بهشتی، دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی، دانشکده مکانیک دانشگاه تهران، دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه یزد، و دانشگاه شریف از جمله دانشگاه هائی هستند که اخبار اعتراضات و حرکت های حمایتی شان رسانه ای شده است.

آزادی محمد عرب و امیررضا دوزنده دانشجوی جامعه‌شناسی دانشگاه مازندران به قید وثیقه، بازداشت معین مکیان و دانیال آیتی دانشجویان مهندسی برق دانشگاه شریف، ربوده شدن سمیع آسریس دانشجوی علوم پزشکی ارومیه، بازداشت امیرمحمد دهقان دانشجوی دانشگاه یزد، صدور حکم چهار سال و سه ماه زندان برای هادی امیرمحسنی دانشجوی دانشگاه امام صادق، پنج سال حبس تعزیری برای آذین سعیدی‌نسب، دانشجوی رشته محیط زیست دانشگاه تهران، و پایان دادن میلاد عبدی، دانشجوی مددکاری به اعتصاب غذای خشک خود در زندان از جمله خبرهای امروز در رابطه با جنبش دانشجوئی هستند. فهرست برخی دیگر از برجسته ترین عناوین خبرهای دانشجویی امروز به شرح زیر است:

دانشجویان دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران با تزئین محوطه دانشکده با تصاویر جان باخته گان خیزش انقلابی مردم یاد این عزیزان را گرامی داشتند.

آویزان کردن درناهای آزادی در محوطه دانشگاه و دیوارنویسی‌های اعتراضی دانشجویان در دانشکده زیست دانشگاه بهشتی

قایق‌های کاغذی با اسم و سن کودکان جان باخته در دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی

دانشجویان دانشکده مکانیک دانشگاه تهران؛ همانند سه هفته گذشته امروز نیز در لابی دانشکده با جمعیتی بالغ بر ۸۰ نفر دست به تحصن زدند.

دست نوشته دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی: خاک این کشور آغشته به خون است، مراقب باشید عادی زندگی نکنید!

به گفته یکی از دانشجویان، دانشگاه رازی کرمانشاه، دومین هفته اعتصاب را پشت سر می گذارند. تا کنون صدها نفر از دانشجویان بازداشت شده اند.

مقابله با تفکیک جنسیتی، و کاغذ نوشته‌های اعتراضی در دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی حرکت نمادین یک دانشجوی پسر برای اعتراض به پوشش حجاب اجباری در دانشگاه یزد.


کانال تلگرامی اتحاد کارگران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: