دانشگاه زنده است

اتحاد کارگران انقلابی ایران: پس از فراخوان داده شده برای برگزاری تحصن و تجمع اعتراضی علیه سرکوب و بازداشت دانشجویان، و هم چنین محکوم کردن لشکرکشی به کردستان و کشتار مردم معترض کُرد صحنِ حداقل چهارده دانشکده و دانشگاهِ کشور امروز، پنجم آذرماه، شاهد اتحاد و همدلی دانشجویان بود.

دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، دانشکده نساجی دانشگاه پلی تکنیک، دانشگاه گیلان، دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر، دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجه دانشگاه تهران، دانشکده فیزیک و مهندسی انرژی، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه علم و صنعت، دانشکده ادبیات دانشگاه علامه، پردیس فارابی دانشگاه تهران، دانشگاه خوارزمی واحد کرج، دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر از جمله مراکزی بودند که این اعتراضات در آنها برپا شد.

دانشجویان دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با در دست گرفتن تصاویر دانشجویان بازداشتی در صحن دانشکده سرود «سوگند به خون همرهانم» را هم خوانی کردند

دانشجویان دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر از ساعاتی پیش در صحن ریاضی دست به تحصن زده‌اند. مجموعه حراست دانشگاه با ورود به دانشکده در تلاشند تا از دانشجویان تصویربرداری کنند.

دانشجویان دانشکده نساجی دانشگاه پلی تکنیک در محکوم کردن جنایت رژیم در کردستان و بلوچستان در صحن دانشکده تحصن کردند. داشنجویان دست نوشته هائی در حمایت از کردستان در دست دارند. «مهاباد، جوانرود، پیرانشهر – خون می چکد از ایران»

بیانیه‌ی جمعی از دانشجویان دانشگاه گیلان در محکومیت سرکوب‌های خشونت‌آمیز در کردستان و سرکوب‌ دانشگاه

دانشجویان دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر در همبستگی با سایر دانشکده‌ها، از ساعتی پیش دست به تحصن و تداوم اعتصاب خود زدند.

جمعی از دانشجویان دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجه دانشگاه تهران در رابطه با تشدید و اعمال فشارها بر دانشجویان و از سرگیری اعتصابات خود بیانیه صادر کردند.

دانشجویان دانشکده فیزیک و مهندسی انرژی با تحصن در ورودی دانشکده، وارد هشتمین روز از اعتصاب خود شدند. دانشجویان «سرود زن» را هم خوانی می کنند.

صدها تن از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در اعتراض به مسمومیت غذایی جمع کثیری از دانشجویان این دانشگاه و عدم مسئولیت‌پذیری و رسیدگی مناسب مسئولین دانشگاه اعتصاب غذا کردند. آنها سینی های غذا را در بیرون از سالن در حیاط دانشگاه به صف کردند.

دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ در همبستگی با مردم کردستان و محکومیت سرکوب شدید در این منطقه دست به تجمع اعتراضی زدند. اعتراض دانشجویان با بی‌احترامی و فحاشی نیروهای حراست و بستن درب یکی از ساختمان‌های دانشکده همراه شده است.

جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت مقابل دانشکده مهندسی مواد و متالورژی این دانشگاه برای پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی تحصن کردند.

در راستای روز منع خشونت علیه زنان دانشجویان دانشکده ادبیات دانشگاه علامه در و دیوار دانشکده را نارنجی کردند.

دانشجویان پردیس فارابی دانشگاه تهران، واقع در قم، در اعتراض به سرکوب و بازداشت دانشجویان، تجمع اعتراضی برپاکردند.  

دانشجویان دانشگاه خوارزمی واحد کرج در اعتراض به سرکوب و بازداشت دانشجویان تجمع اعتراضی برپا کردند.

جمعی از دانشجویان دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر دست به تحصن و اعتصاب زدند.

نیما سلطانی، کیمیا پرمرادی، احسان بامیری و شیوا موسی زاده از دانشجویان بازداشتی دانشگاه هنر تهران هستند که تاکنون امکان انتشار نام آن‌ها فراهم شده است.

رادبه کشاورز، دانشجوی ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی، روز ۲۳ام مهر ماه توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت شده است و اکنون در زندان تهران بزرگ( فشافویه) به سر می‌برد. این دانشجو طی رای بدوی دادگاه انقلاب به اتهام اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش سال حبس محکوم شده است.

بنیامین مقدسی، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه تهران به پنج سال حبس محکوم شد


کانال تلگرامی اتحاد کارگران

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: