دو خبر: مسیح علی نژاد خواستار تجاوز نظامی غرب به ایران/  مرکز همکاری احزاب کردستان ایران خواستار پایان دادن به سکوت «جامعە جھانی وقدرت های بزرگ» نسبت به حملات موشکی سپاه به اربیل

اتحاد کارگران انقلابی ایران: مسیح علینژاد در تشریح سخنانش در کنفرانس امنیتی هلیفکس کانادا برای خبرنگار شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال، در دفاعی غیرمستقیم از تجاوز نظامی غرب به ایران از مردم ایران خواست به سخنان مخالفان حمله نظامی غرب به ایران گوش نکنند.

تشدید خشونت عریان فاشیستی نیروهای سرکوبگر رژیم اسلامی، کشتار مردم و جوانان بی دفاع در سراسر کشور از سوی مزدوران جمهوری اسلامی، بحران سازی از طریق تحریک کشورهای همسایه برای انحراف توجه افکار عمومی داخلی از مبارزه علیه رژیم، تجاوز نظامی به اقلیم کردستان به بهانه سرکوب احزاب کردی ایرانی، زمینه را برای خودفروخته گان خون معاش و ایران فروشی نظیر مسیح علینژاد در تبلیغ تجاوز نظامی قدرت های امپریالیستی به ایران مهیا کرده است.

مرکز همکاری احزاب کردستان ایران در آخرین بیانیه اش در واکنش به بمباران مقرّات این احزاب بوسیله پهبادهای انتحاری سپاه پاسداران که امروز از جمله خطاب به «جامعە جھانی و قدرت های بزرگ» منتشر شد، «ضمن محکوم کردن این حملات دژخیمانە»  «از مراکز بین المللی و نھادھای حقوق بشری» خواست کە «در برابر جنایات جمھوری اسلامی و بمباران کردن مقرّات احزاب و کمپ ھای ساکنان مدنی و غیر نظامی، کە محل اسکان شمار زیادی از خانوادە و زنان و کودکان است سکوت نکنند.»

این بیانیه بلاتوضیح گذاشته که دقیقا چه نوع واکنشی را از «جامعە جھانی و قدرت های بزرگ » در برابر تجاوز موشکی جنایتکارانه سپاه پاسداران انتظار دارد؟ و روشن نکرده که کنفرانس امنیتی هلیفکس را هم که مسیح علی نژاد از سخنرانانش بوده، جزو همان «مراکز بین الملل» که از آنها درخواست واکنش کرده می داند یا خیر؟

این پرسش ها از آن جهت اهمیت دارند که مرکز همکاری احزاب کردستان ایران، مرکزی متشکل از حزب کومله کردستان ایران، کومله زحمتکشان کردستان، حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان خبات کردستان ایران است. شایع است که عبدااله مهتدی دبیرکل حزب کومله کردستان ایران و خالد عزیزی دبیرکل حزب دموکرات کردستان که امسال پس از 16 سال جدایی به حزب دموکرات کردستان ایران (شاخه مطصفی هجری) پیوسته و از جریانات حاضر در مرکز همکاری است، ماه گذشته همراه هیئتی با سفر به آمریکا در واشنگتن با رضا پهلوی دیدار داشته اند. رضا پهلوی روابط روشنی با ترامپیست های ایرانیِ حامی تجاوز نظامی غرب به ایران دارند.


کانال تلگرامی اتحاد کارگران

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: