بیانیه دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در دفاع از ساحت دانشگاه

دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی در هفته‌های اخیر شاهد قانون‌شکنی‌های بسیاری از سمت مسئولین دانشگاه بوده‌اند. این قانون‌شکنی‌ها از اتاقک‌های حراست آغاز شده و پا به صحن دانشگاه گذاشتند. در این مدت، دانشجویان به‌دست نیروهای آبی‌پوش حراست که نه نامی دارند و نه نشانی و هر روز تعدادی به آن‌ها افزوده می‌شود، مورد ضرب‌وشتم قرار گرفتند، تحقیر و سرکوب شدند، در همکاری با نیروهای امنیتی بیرونی به بازداشتگاه‌ها تحویل داده شدند، برایشان پرونده‌سازی شد، در رفتاری غیرقانونی به‌شکل متداوم با خانواده‌های دانشجویان تماس گرفته شد، ممنوع‌الورود شدند و در روزهای اخیر هم شاهد بازداشت غیرقانونی دبیران صنفی علوم اجتماعی و شورای صنفی کل، ریحانه معروف و ماهان گچپزان بودیم.

ما دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی، اقدامات غیرقانونی این دانشگاه را محکوم می‌کنیم و انتظار داریم در فرصتی یک هفته‌ای، تمام مطالبات ما به شرح زیر، سریعاً برآورده شوند:

یک: آزادی بی‌قید و شرط ماهان گچپزان و ریحانه معروف و تمامی دانشجویان زندانی دانشگاه تهران

دو: خروج تمام نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و خصوصاً نیروهای لباس شخصی که به‌تازگی ملبس به فرم حراست شده‌اند.

سه: مختومه اعلام شدن تمام پرونده‌های مرتبط با جریانات نیم‌سال نخست ۱۴۰۲-۱۴۰۱ کمیته‌ی انضباطی و ابطال تمام احکام انضباطی و قضایی صادر شده.

چهار: رفع تمامی ممنوع‌الورودی‌ها و ممنوع‌التحصیلی‌های غیرقانونی و باز شدن درهای دانشکده به‌روی تمامی دانشجویان.

پنج: برقراری امنیت کامل برای تمامی دانشجویان و عدم تکرار هرگونه واکنش امنیتی نسبت به دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران.

ما دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی نسبت به بی‌مسئولیتی و خیانت مسئولین دانشگاه تهران بی‌تفاوت نخواهیم بود. اقدامات شما در خاطر ما می‌ماند و به هر کدام پاسخ مقتضی داده خواهد شد. در همین راستا، ما دانشجویان دانشکده‌ی علوم اجتماعی در کنار دیگر همسنگران، اعتصاب‌های خود را قوی‌تر و منسجم‌تر از پیش ادامه خواهیم داد و این رویه تا برآورده شدن کامل مطالباتمان ادامه خواهد داشت. مطالبات ما را بنا بر وظیفه خود برآورده کنید؛ چراکه در صورت امتناع از عملیاتی کردنشان، ما دانشجویان و دانش‌آموختگان، خود راهی سر و سامان دادن به دانشگاهمان می‌شویم.


کانال تلگرامی اتحاد کارگران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: