انقلاب ما زنانه و کارگری است

خطاب به شما که پس از چهل سال از خواب خرگوشی سربلند کرده و دنبال سهمی برای خود و اربابانتان از انقلاب مردم می گردید: انقلاب ما زنانه و کارگری است!

اتحاد کارگران انقلابی ایران: پنجاه روز از خیزش انقلابی مردم گذشت. تا به همین جای قضییه هیچ دسته و گروه و حزب و جریان نتوانسته است خود را آویزان جنبش انقلابی مردم کند. در میان دلایل متعددی که مانع دست اندازی آنها شده است دو دلیل نقش اساسی بازی می کنند، این انقلاب زنانه و کارگری است. زنانه و کارگری بودن این انقلاب موضوعی نیست که به مذاق سهم خواهان انقلاب خوش آید.

زنان و دختران ما از روز اولِ پس از مصادرهِ انقلابِ ضد دیکتاتوریِ سلطنت در سال پنجاه و هفت مبارزه علیه حکومت زن ستیز و مردسالار را در دستور کار خود داشته و با جرات می توان گفت که در همه این سالها تار و پودِ  نقشِ «زن زندگی آزادی» را بهم بافته و پیوند زده اند. «زن زندگی آزادی» فرزند مشروع بیش از چهاردهه مبارزه روزانه و بدون وقفه دختران و زنان کشورمان است. تعریف دختران و زنان، و به جرات می توان گفت پسران انقلاب ما، از حق آزادی و برابری زنان و دختران، صد و هشتاد درجه با تعریف کسانی که زیر شعار تجددخواهی دعوت به گذشته ای ارتجاعی می کنند، تفاوت دارد. ما دختران امان را برای تزئین ویترین تجددخواهی شما نمی خواهیم!

اردوی کار و زحمت، کارگران و مزد و حقوق بگیران هم در همه این سالها، حتی یک روز هم پرچم مطالبه گری را بر زمین نگذاشته اند. آنها در همه این سالها، دانه دانه، حلقهِ زنجیرِ اتحاد کارگران، معلمان، دانشجویان، زنان، ملیت ها و بازنشستگان را به هم جوش داده و زنجیر همدلی و همگرائی را جلائی داده اند که در برابر هر زنگی تاب مقاومت دارد. آنها در این مسیر تجربه کسب کرده، شکل هائی از سازماندهی را فراگرفته، رهبران خود را از درون خود ساخته و بی اعتمادی خود نسبت به سرمایه، چه بخش خصوصی و چه دولتی اش، را به نمایش گذاشته اند. تفاوت تعریف این طبقه، از سرنگونی، با تعریفی که راست گرایان موج سوار از سرنگونی می دهند، از زمین تا آسمان است. ما سرنگونی را برای برقراری آزادی، عدالت و برابری برای اکثریت عظیم می خواهیم و آنها سرنگونی را برای آزادی عمل سرمایه می خواهند.


کانال تلگرامی اتحاد کارگران

یک پاسخ برای “انقلاب ما زنانه و کارگری است”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: