دوباره برای طناب هایشان دنبال گردن می گردند: خطر اعدام  در بیدادگاههای رژیم اسرای خیزش مردم را تهدید می کند

اتحاد کارگران انقلابی ایران: به محمد قبادلو جوان ۲۲ ساله ای که دچار بیماری اعصاب است به اتهام مشارکت دراعتراضات ضد حکومتی حکم اعدام داده اند. حکم را قاضی جنایتکار صلواتی داده است. علاوه بر او سامان صیدی، محسن رضازاده قراقلو، سعیدشیرازی، محمد بروغنی، ابوالفضل مهری، حسین حاجی لو و منوچهرمهمان نواز هم درمعرض اعدام هستند. قبادلو را برای اجرای حکم به سلول انفرادی فرستاده اند و به مادرش اجازه ملاقات نداده اند.

دفاع ازحق حیات اسرای خیزش ضد استبدادی مردم و بسیج افکار عمومی و گسترش اعتراضات با هدف جلوگیری از اعدام ها مهم ترین وظیفه وجدانی، اخلاقی و سیاسی ما در شرایط کنونی است. مبارزه مشترک و سراسری علیه احکام وحشیانه اعدام از جهت عقیم گذاشتن طرح جنایتکارانه رژیم برای ایجاد ارعاب در راستای مقابله با امواج رشد یابنده خیزش عمومی سراسری نیز اهمیت حیاتی دارد.

آنها  جوانی که بیماری شدید و پیشرفته اعصاب دارد را بدون وکیل و بدون اجازه حضور خانواده در یک جلسه دادگاه محاکمه کرده اند. این در حالی است که بنا به اظهارات یکی از حقوقدانان مستقل در شرایطی به این جوان حکم اعدام داده و او را به پای چوبه دار می فرستند که ده مورد اساسی نقص در پرونده اتهامی او وجود دارد. به قول جاوید نام نوید افکاری، برای طناب دارشان دنبال گردن می گردند و این گردن امروز گردن محمد قبادلو است.

 در شرایطی که خیزش سراسری اعتراضی در دانشگاه با مقاومت درخشان دانشجویان، در خیابان با اعتراض خیابانی مردم، با   اعتصاب کسبه و بازاریان، با رزم دلاورانه مردم کردستان و بلوچستان، بااعتصاب پزشکان و با اعتصابات کارگری رژیم را از همه طرف محاصره کرده و وحشت مرگ  به دل جانیان حاکم انداخته است، جمهوری اسلامی برای مقابله با این امواج خروشان انقلابی حکم اعدام می‌دهد تا به خیال خام خود در دل مردم رعب و وحشت ایجاد کند.

 بر همه ماست تا یک پارچه از این محکومین به اعدام دفاع کنیم. تشدید رویارویی های موضعی با نیروهای سرکوبگر در خیابان ها و گسترش دامنه اعتصابات در همین راستا از اهمیت کلیدی برخوردار است. انتشار هر چه گسترده تر نام محکومین به اعدام و خواست نجات و آزادی آنها در شعار نویسی ها و دست نوشته ها، تجمع درمقابل زندانها، اطلاع رسانی گسترده به نهادهای بین المللی حقوق بشری، اتحادیه های دانشجویی، کارگری و معلمان در باره وضعیت محکومان به اعدام و درخواست های حمایت از موارد بسیار مهم در کارزارهای حمایتی است.  

در همه  تجمع های اعتراضی در خیابان و دانشگاه یک صدا خواهان لغو حکم اعدام محکومین به اعدام شویم و نشان دهیم که  جنبش اعتراضی مردم هم اکنون توان آن را دارد که از فرزندان اسیر خود دفاع کند. سکوت در برابر احکام اعدام، خیانت به خون مهسا، نیکا، سارینا، مهرشاد و دهها جوان مبارزی است که جان خود را دادند تا جلوی این احکام  جنایتکارانه گرفته شود؛ جان دادند تا دیگر هیچ جوانی به جرم آزادی خواهی محاکمه نشود

یک پاسخ برای “دوباره برای طناب هایشان دنبال گردن می گردند: خطر اعدام  در بیدادگاههای رژیم اسرای خیزش مردم را تهدید می کند”.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

وب‌نوشت روی WordPress.com.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: